slide 1
Image Slide 2
velikonoce
Krásné velikonoční svátky všem našim příznivcům přeje VEČERNICE
Image Slide 3
Foto: Jaroslav Hollitzer
Image Slide 3
Foto: Hana Hollitzerová
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

TS Večernice

Tvůrčí skupina Večernice je zcela mimořádná tím, že jde o autory, kteří mají mentální handicap. Toto je však nevyčleňuje z běžného vzdělávání v oblasti filmové a fotografické tvorby.

Členové TS Večernice:

Marcela KlicperováDan BabišPetr KrisoJiří JedličkaJaroslav HollitzerLeander TietzMarek ŠvihovecPetr Mann
Navštěvovala speciální devítiletou školu a po té udělala státní zkoušku ze psaní na stroji. Čas si krátí studiem angličtiny, němčiny a francouzštiny. Od roku 1991 je členkou Speciálních olympiád a studia Oáza. V roce 2004 až 2006 byla zvolena na 2 roky Globe Messengerem s kamarádem z Norska. Navštívila Severní Karolínu, Japonsko, Panamu, Švýcarsko, Maďarsko, Estonsko. Ve všech zemích měla projevy v angličtině. Velmi ráda píše e-maily s přáteli přes internet. V tvůrčí skupině Večernice se zabývá digitální kamerou a fotoaparátem. Velmi aktivně se zapojuje do tvůrčí práce pro skupinu. Píše scénáře, ovládá prezentační program PowerPoint, chce se naučit i střih.
Spolupracoval na filmech, které skupina realizovala, buď jako tvůrce scénářů nebo jako herec. V kolektivu je oblíben pro svůj smysl pro humor a dobré nápady. Rád sportuje, ale i maluje a učí se německy. Samozřejmostí je pro něj fotoaparát, který použije tam, kde se něco děje.
Ve skupině pomáhá s filmem a sám by nejraději natočil nebo vyfotil všechno, co ostatním unikne. Pracuje v Metrostavu a také jako brigádník uklízí. Ze sportu má nejraději stolní tenis, fotbal a lyžování. Miluje změnu, pracuje s časem a nikdy se nezastaví…
Fotografuje již dlouho, což je poznat i na jeho uvážlivém výběru témat. Jiří ve skupině zastává pozici mluvčího, je totiž prostředníkem mezi tvůrčí skupinou Večernice a výkonnou radou sdružení AČV MEDIALOG o.s.. Je realizátorem námětů k několika společným filmům a jeden z nich s názvem Světlo života je jeho debutem. K filmům přispívá i výběrem hudby.
Pracuje s Danem v Drutěvě odkud se dobře znají. Jarda se přidal do skupiny fotografů a filmařů díky svému aktivnímu způsobu života a velmi rychle se zapojil pro svůj vyhraněný smysl pro spravedlnost. Ve skupině je tmelem mezi jednotlivými názory. Hraje stolní tenis a fotbal. Rád vyráží na výstavy a do Zoo a samozřejmě na Spartu Praha jako skalní fanoušek.
Pracuje v Metrostavu Praha a je mu 57 let. Sbírá pohlednice a odznaky, pěstuje turistiku a cestuje i do zahraničí. Také rád vaří, ale nejraději má stejně fotografování, kde nejoblíbenějším tématem jsou pro něj pohledy z oken do dálek nad střechami domů.
Nový člen TS Večernice, které dodává díky svému zaměření umělecký cit a náboj. Jeho celoživotním postojem je stále na sobě pracovat a jít dopředu v tvůrčích oborech, navštěvuje studio Oáza – dramatický kroužek, velmi ho baví hrát divadlo a natáčet filmy.
Je nový člen, který má rád tanec, fotografování, vážnou hudbu, architekturu. Dokáže spojit jednotlivé tvůrce, když se vyskytne problém v komunikaci.

Ukázky tvorby TS Večernice:

Filmy TS Večernice
Král Vojta
Ve víru tance
HOKUS POKUS
Dobro a zlo