Vyhlášení poroty
Letošní ročník VideoCulture Fest je u konce. Výsledky naleznete zde.

Oceněným autorům gratulujeme. Autorům, kterým se bohužel nepodařilo uspět, velmi děkujeme za účast, bylo to letos docela těsné

TS Večernice

Tvůrčí skupina Večernice je zcela mimořádná tím, že jde o autory, kteří mají mentální handicap. Toto je však nevyčleňuje z běžného vzdělávání v oblasti filmové a fotografické tvorby.

Členové TS Večernice:

Marcela KlicperováDan BabišPetr KrisoJiří JedličkaJaroslav HollitzerLeander TietzMarek ŠvihovecPetr Mann
Navštěvovala speciální devítiletou školu a po té udělala státní zkoušku ze psaní na stroji. Čas si krátí studiem angličtiny, němčiny a francouzštiny. Od roku 1991 je členkou Speciálních olympiád a studia Oáza. V roce 2004 až 2006 byla zvolena na 2 roky Globe Messengerem s kamarádem z Norska. Navštívila Severní Karolínu, Japonsko, Panamu, Švýcarsko, Maďarsko, Estonsko. Ve všech zemích měla projevy v angličtině. Velmi ráda píše e-maily s přáteli přes internet. V tvůrčí skupině Večernice se zabývá digitální kamerou a fotoaparátem. Velmi aktivně se zapojuje do tvůrčí práce pro skupinu. Píše scénáře, ovládá prezentační program PowerPoint, chce se naučit i střih.
Spolupracoval na filmech, které skupina realizovala, buď jako tvůrce scénářů nebo jako herec. V kolektivu je oblíben pro svůj smysl pro humor a dobré nápady. Rád sportuje, ale i maluje a učí se německy. Samozřejmostí je pro něj fotoaparát, který použije tam, kde se něco děje.
Ve skupině pomáhá s filmem a sám by nejraději natočil nebo vyfotil všechno, co ostatním unikne. Pracuje v Metrostavu a také jako brigádník uklízí. Ze sportu má nejraději stolní tenis, fotbal a lyžování. Miluje změnu, pracuje s časem a nikdy se nezastaví…
Fotografuje již dlouho, což je poznat i na jeho uvážlivém výběru témat. Jiří ve skupině zastává pozici mluvčího, je totiž prostředníkem mezi tvůrčí skupinou Večernice a výkonnou radou sdružení AČV MEDIALOG o.s.. Je realizátorem námětů k několika společným filmům a jeden z nich s názvem Světlo života je jeho debutem. K filmům přispívá i výběrem hudby.
Pracuje s Danem v Drutěvě odkud se dobře znají. Jarda se přidal do skupiny fotografů a filmařů díky svému aktivnímu způsobu života a velmi rychle se zapojil pro svůj vyhraněný smysl pro spravedlnost. Ve skupině je tmelem mezi jednotlivými názory. Hraje stolní tenis a fotbal. Rád vyráží na výstavy a do Zoo a samozřejmě na Spartu Praha jako skalní fanoušek.
Pracuje v Metrostavu Praha a je mu 57 let. Sbírá pohlednice a odznaky, pěstuje turistiku a cestuje i do zahraničí. Také rád vaří, ale nejraději má stejně fotografování, kde nejoblíbenějším tématem jsou pro něj pohledy z oken do dálek nad střechami domů.
Nový člen TS Večernice, které dodává díky svému zaměření umělecký cit a náboj. Jeho celoživotním postojem je stále na sobě pracovat a jít dopředu v tvůrčích oborech, navštěvuje studio Oáza – dramatický kroužek, velmi ho baví hrát divadlo a natáčet filmy.
Je nový člen, který má rád tanec, fotografování, vážnou hudbu, architekturu. Dokáže spojit jednotlivé tvůrce, když se vyskytne problém v komunikaci.

Ukázky tvorby TS Večernice:

Filmy TS Večernice