Předjaří (Foto: Naďa Fuková)

Za Vojtou v Mladé 2015


Vojta Štorc je náš dlouholetý kamarád, se kterým spolupracuje T.S. Večernice pod občanským sdružením AČV Medialog. Večernice se snaží Vojtíkovi zprostředkovat svět, ve kterém se my pohybujeme a tvoříme. Dokonce s ním i tančíme, neboť nás tanec baví. Natočili jsme s ním film Král Vojta, který zanedlouho bude soutěžit na festivalu pro Mládež – Junior film 2015. Od roku 1994 až dodnes se v rámci našeho ÁČVčka Vojtíkovi věnuje také paní Jana Hnilicová, která s ním pracovala už při jeho studiích na základní škole.

Nyní k mé návštěvě: 22.2.jsem jel za Vojtou do Milovic, nebydlím totiž daleko od něj. S Vojtou jsme se dívali na internet, kde mi ukazoval svoje kamarády z Rámusu a z dalších akcích, které navštěvuje. Dále jsme se spolu dívali naše webové stránky, FB, a na natočené filmy Král Vojta a Tajemství truhlice. Byl jsem přítomen i přes večeři. Po večeři jsme se společně fotografovali na jeho přání. Vznikla tak milá fotogalerie Vojta a jeho spolubydlící Románek.
Setkání s Vojtou bylo pro mne velmi milé, neboť tento člověk má slunce v duši, často se směje a jeho smích působí i na mne. Budu se velice těšit na další setkání s ním u počítače a jeho komunikačních tabulek.

Zapsal Petr Mann
Chlumec nad Cidlinou